כל המידע על חיפוי קירות

חיפוי קירות הפך בשנים האחרונות לנושא מדובר ומוכר בכל עבודת שיפוצים. אם בעבר הכיסוי היחיד שהיו נותנים לקירות היה כיסוי של צבע, כיום ניתן לראות יותר ויותר אנשים אשר בוחרים לכסות את הקירות בעזרת חיפויים שונים כמו אבן, זכוכית וכדומה ובכך להעניק לקיר מראה הרבה יותר מרשים והרבה יותר מושך מבחינת עיצוב. יחד עם זאת, חיפוי לקירות הוא לא רק עניין עיצובי, לחיפוי הקירות יש יתרונות רבים נוספים, יתרונות אשר הופכים את החיפוי להרבה יותר פופולארי והופכים את העלויות הכרוכות בחיפוי להרבה יותר משתלמות וכדאיות.

 

אבן טבעית לחיפוי קירות חוץ - ליחצו כאן

סוגים שונים של חיפוי קירות

לאור העלייה בביקוש לחיפוי קירות, כיום ניתן למצוא מגוון רחב של חיפויים שונים, כאשר ניתן לחלק את כל המגוון הזה לקבוצות על פי החומרים מהם עשוי החיפוי:

  • קבוצה 1 – חיפויי קרמיקה: חיפויים אשר מקובלים בעיקר בחדרים אשר בהם ישנה לחות גבוהה כמו חדרי אמבטיה או מטבחים. הקרמיקה אינה סופחת את הלחות ואינה משנה את הצבע בעקבות אותה לחות, מה שהופך אותה ליעילה במיוחד בחדרים כאלו.
  • קבוצה 2 – חיפויי אבן טבעית: בקבוצה זו ניתן למצוא מגוון רחב מאוד של אבנים ומגוון רחב מאוד של שימושים. חיפוי קירות מאבן טבעית ניתן לבצע בקירות חיצוניים ופנימיים ולעשות בהם שימוש גם לצרכים דקורטיביים וגם להגנה על הקירות מפני חדירה של מים, לחות ומזיקים שונים.
  • קבוצה 3 – חיפויי טיח צבעוני: חיפוי זה משמש בעיקר לצרכים דקורטיביים ובעזרתו ניתן לשלב צבעים שונים, טקסטורות וצורות מיוחדות ולהעניק לקירות מראה מרשים וייחודי.
  • קבוצה 4 – חיפויי טפטים: חיפוי הקירות העתיק והמוכר ביותר הוא בעזרת הדבקה של טפטים על הקירות. כיום ניתן למצוא מגוון רחב של טפטים שונים ואף לשלב כמה סוגים בכדי ליצור מראה מיוחד ומרשים.

חיפוי מלא או חלקי?

אחת ההתלבטויות הקשורות בנושא חיפוי קירות בעיצוב הבית היא האם לבצע חיפוי מלא או חלקי של הקירות. ובכן, התשובה לכך תלויה בעיקר בכם ובחדר בו אתם מבקשים לחפות את הקירות. במידה ומדובר בעניין דקורטיבי, כמו בסלון הבית או פינת האוכל, ייתכן כי חיפוי חלקי של הקירות יתאים בצורה טובה יותר ויצור מראה מרשים ולא עמוס. לעומת זאת, אם מדובר בקירות חיצוניים או בחדרים מלאי לחות כמו חדרי אמבטיה ומטבח, כדאי לשקול חיפוי מלא של הקירות אשר מעבר למראה המרשים גם יגן על הקירות מנזקי לחות וחדירת מים לאורך זמן.

מי יכול לבצע חיפוי של קירות?

בכדי ליצור חיפוי קירות מרשים וייחודי אל תנסו לבצע את העבודה הזו בעצמכם, במיוחד אם אתם לא ממש מכירים את התחום. בחרו בעל מקצוע מנוסה ומקצועי אשר ידע כיצד להתקין את החיפוי באופן הטוב ביותר ואף יעניק לכם אחריות לכל תקלה עתידית.