חיפוי קירות חיצוניים - אבן לחיפוי קירות

רבים מאיתנו מבלים לא מעט שעות בבית שלנו וגם משקיעים לא מעט בעיצובו. מי שמתכנן בית חדש או אפילו משפץ בית קיים, לוקח בחשבון גם את הקירות החיצוניים של הבית ומחפש דרכים להפוך אותם למסוגננים ולמושקעים הרבה יותר. את כל זה ניתן לעשות כיום באמצעות אבן לחיפוי קירות חיצוניים – אבן מסוגננת ואיכותית, המשווה לבית כולו מראה מעוצב ויפה הרבה יותר.

מדוע כדאי לבחור באבן טבעית לחיפוי חוץ

לא בכדי הן נחשבות למבוקשות מאד כבר לא מעט שנים ושומרות על מקום של כבוד, בהשוואה לפתרונות החיפוי האחרים. כשמדובר בחיפוי לקירות חוץ, אין כמו אבן, בין אם זו אבן טבעית או אבן שיש, כדי לקשט את הקיר וגם כדי לשמור עליו. אבן לחיפוי קירות חיצוניים מציעה הרבה יותר מאסתטיקה, סגנון וגם טעם. מעבר למראה האלגנטי שלה, היא עוזרת לשמור על קירות החוץ מפני פגעי מזג האוויר ומאפשרת לדיירי הבית ליהנות מרמת בידוד גבוהה. אפשר למצוא סוגים שונים של אבנים לחיפוי, כמו גם עיצובים, איכויות, סגנונות ומרקמים שונים, וניתן להתאים כל סוג אל המבנה עצמו, אל הקיר ואל האלמנטים האחרים שבסביבה. לכל סוג של אבן מראה אחר, כל סוג יוצר אווירה שונה וגם יכול לקבוע את אופיו של הבית כולו.

שימוש בבריקים לחיפוי קירות חוץ

בריקים לחיפוי חיצוני של בתים מתבססים פעמים רבות על קווים א-סימטריים ומשלבים בתוכם מספר צבעים. הם משווים למבנה מראה יוקרתי וגם אלגנטי יותר, אך יחד עם זאת – מחוברים חזק אל הטבע. סוג נוסף של אבנים לחיפוי הם הבריקים שמגיעים מפירוק של קירות ישנים. בריקים אלה נחשבים לעמידים מאד, מציעים רמת בידוד גבוהה והם גם בעלי מראה מיוחד. מעבר לכך, מדובר בפתרון מצוין לכל מי שחשוב לו לשמור על איכות הסביבה ולמחזר, מבלי לפגוע ביופי ובאיכות.

חיפוי קירות חוץ - למי פונים?

את עבודת החיפוי עצמו וגם את האבנים מציעים בעלי מקצוע המתמחים בכך. החיפוי מצריך מיומנות ברמה גבוהה ודיוק מרבי, ובחירתה של האבן מצריכה התייחסות לפרמטרים שונים, כמו המראה שבו מעוניינים, תנאי השטח וגם גודל הקיר. רק גורם מקצועי מנוסה, המכיר את התחום היטב, יוכל להעניק את השירות הטוב ביותר ולאפשר לדיירי הבית ליהנות מאבן טבעית באיכות גבוהה. מומלץ לבחון יחד אתו סוגים ועיצובים שונים של אבני חיפוי ולהשוות בין הסוגים. כך ניתן יהיה למצוא את האבן המתאימה, זו שתשלב נכון בסביבה.

 

חיפוי קירות חיצוניים עם אבן בראשית

אחד מסימני ההיכר הבולטים במיוחד בבניה מודרנית הוא קירות חוץ המחופים באבן טבעית. חיפוי קירות חיצוניים באבן טבעית מעניק לכל מבנה מראה מרהיב וייחודי המשתלב בנוף בהרמוניה מושלמת ובנוסף מסייע בבידוד מחום, קור ורטיבות, זאת בזכות תכונותיה הטבעיים של האבן.

כיום ניתן לבחור חיפוי לכל מבנה שהוא מבין סוגים רבים של אבן טבעית, מתוצרת מקומית ומייבוא, כמו למשל – שיש, אבן ירושלמית, אבן חירבה, אבן חברון, טרוורטין, בריקים וסוגים רבים נוספים, במבחר גוונים כפי שרק הטבע יודע ליצור.

יתרונות השימוש באבן טבעית לחיפוי חוץ  וחיפוי קירות חיצוניים

לשימוש באבן טבעית לחיפוי קירות חיצוניים ישנם יתרונות רבים, אך הבולט שבהם הוא עמידות האבן, אשר נוצרה לה לאיטה במעמקי האדמה במשך מאות אלפי שנים ויותר, בפני שחיקה הנוצרת כתוצאה מהמגע הישיר והמתמשך בינה לבין איתני הטבע ומזג האוויר, לעומת קירות בטון וטיח אשר מעבדים מחוסנם במהירות.